YARIŞMAYI NİÇİN YAPIYORUZ?

Bir çiçekle bahar gelmez ama her bahar bir çiçekle başlar.” Her genç yetiştirilmeyi bekleyen bir çiçektir. Bizim için susuz ve ekilmemiş topraklardaki hiçbir gencimiz feda edilmeyecek kadar değerlidir ve baharı başlatacak çiçeğin tohumunu atmak vazifesi bizlerindir. Gençlerimiz ortaokul çağlarında şekillenirler ve aldıkları şekilleri çevrelerine aksettirirler.

DEVAMI
Efendimizin İzinde Bir Gençlik
EFENDİMİZİN İZİNDE BİR GENÇLİK

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) hepimiz için en güzel örnektir. Bütün yönleriyle ümmetin hayatına örnek olmuştur. İyilikte, yardımda, cömertlikte, infakta, sevgide, mazluma kucak açmada, zalimin zulmüne engel olmakta, ailesine ve ev işlerine yardım etmesinde, ticari dürüstlüğünde canlı bir örnek abide olarak karşımızda durmaktadır.

Yarattığı insanı bütün yönleriyle en iyi bilen Rabbimiz, örnek alacağımız modeli yaratmış ve eğitimini vermiş "And olsun ki Allaha ve ahirete kavuşmayı uman, Allah’ı çokça zikreden kimseler ve sizler için Allah’ın resulü en güzel örnektir.” (Ahzab 21) ayetiyle kullarının dünya hayatında rehberini bildirmiştir.

Hz. Peygamberimiz, gençlerin elde edeceği sevapları şu Hadisi Şerifiyle müjdeliyordu: “ Yedi sınıf insan vardır ki Yüce Allah kendi gölgesinden başka hiçbir gölge bulunmayan kıyamet gününde, bunları kendi arşının gölgesinde gölgelendirir. Bunlardan ilki, adil devlet başkanları, ikinci olarak ta Allah’a ibadet ederek temiz bir hayat içinde yetişen gençtir.”

Efendimizin İzinde bir gençlik olarak O’nun hayatını, ahlakını, örnek almak için gayret gösteriyoruz. Ortaokullu Gençlerimizin de bu değerlerden uzak kalmaması ve Peygamberimizi tanıyıp örnek alması için; O’nun yanında mücadele eden Genç Sahabelerin izinden giden bir gençlik arzuluyoruz. Allah’a İbadet eden, temiz bir hayat içinde yetişen bir nesil, bir gençlik yetiştirmek istiyoruz.

Ödüller
Ödül Tablosu
Genel Bilgiler ve Kurallar
Sınava katılmak isteyen öğrenciler başvurularını 24 Mart 2019 günü saat 23:59’a kadar yapabilecektir.
Sorular “En Sevgili Hz. Muhammed(sas)” kitabından hazırlanacaktır.
Kitabımız 5 Mart 2019’dan itibaren tüm İl ve İlçe temsilciliklerimizden temin edilebilir.
Siyer-i Nebi Yarışması için sizlere 60 Soru ve 100 dakika  zaman verilecektir.
Yarışma sonuçları 5 Mayıs 2019 tarihinde web sitemiz üzerinden açıklanacaktır.
BAŞVURU FORMU
BAŞVURU YAP
E-Posta ve Telefon bilgileri kişinin rızası kaydıyla alınmaktadır.
Alınan kişisel bilgiler üçüncü kişilerle paylaşılmayacaktır.
BAŞVURU SORGULA
Başvurunuzu sorgulamak için lütfen TC Kimlik numaranızı giriniz.
BAŞVURU SORGULA

Anadolu Gençlik Derneği
Genel Merkez

Sokullu Mehmet Paşa Cad.
No: 184 Çankaya / Ankara


0 312 480 18 44
info@agd.org.tr

Şube Seçiniz

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez

Sokullu Mehmet Paşa Cad. No:184 Çankaya/Ankara

0 312 480 18 44
info@agd.org.tr